Pupelių šokoladainis (brownie)

Šis pupelių šokoladainis yra iš tokių desertų luomo, kuriais mėgautis galima dažnai – visiškai augalinės kilmės, be glitimo, be jokių miltų, be pridėtinio cukraus (jei nedėsite šokolado gabaliukų, kuriuose gali būti cukraus), turintis daug baltymų ir sudėtinių angliavandenių, taip pat vitaminų, mineralų bei skaidulų. Tokių ditirambų retas desertas sulaukia.

Pupelių šokoladainis iškepa koncentruoto šokoladinio skonio ir drėgnos tekstūros. Jei valgysite tik ką iškeptą, konsistencija bus minkštesnė. Kitą dieną (laikomas šaldytuve) šololadainis sutvirtėja.

Šokoladainis nėra labai saldus. Visas saldumas tik iš datulių (ir iš visai nedidelio kiekio juodojo šokolado, kuriame paprastai būna šiek tiek cukraus). Kai užmaišysite tešlą, tiesiog paragaukite ir žiūrėkite, ar jums pakanka saldumo. Taip taip, augalinės kilmės tešlą galima drąsiai ragauti, ir šiaip jau, galima būtų ir suvalgyti 🙂 Bet šį kartą darome keptą, o ne raw šokoladainį/brownie, tad leiskime jam šiek tiek paskrudinti šonus orkaitėje. Tai jei jau labai trūksta saldumo, yra du būdai – arba papildomai įdėkite keletą datulių ar įpilkite šlakelį klevų/agavų sirupo, arba jau iškeptą šokoladainį valgykite su ledais, kurie dažną kartą tikrai būna gan saldūs ar pasibarstykite cukraus pudra.

Šį pupelių šokoladainį esu kepusi ir iš konservuotų, ir iš virtų pupelių. Abiem atvejais pasieksite tą patį džiuginantį rezultatą. Tik atkreipkite dėmesį į tai, kad naudojant virtas pupeles, tešlos konsistencija gali būti per daug tiršta. Tokiu atveju įpilkite 2-3 šaukštus augalinio pieno. Beje, valgant šį pyragą pupelių skonio nesijaučia, jei kam nors kilo toks klausimas 🙂

Šokoladainio nereikėtų perkepti. Po maždaug 15 min. traukiame jį iš orkaitės, net jei per vidurį įkištas pagaliukas būna aplipęs tešla. Gali atrodyti, kad ištraukus iš orkaitės atrodo nepilnai iškepęs, bet pakanka, kad pyrago kraštai būtų atšokę nuo kepimo formos. Atvėsęs jis sutvirtėja. O pastovėjęs šaldytuve pasidaro visai tvirtas.

Naudojau 20 cm skersmens kepimo indą.

Pupelių šokoladainis (brownie)
240 g virtų arba konservuotų raudonųjų arba juodųjų pupelių
2 v.š. maltų linų sėmenų
50 g kokosų aliejaus (skysto)
60 g kakavos miltelių
12 vnt. šviežių datulių be kauliukų (jei džiovintos, išmirkykite karštame vandenyje apie 30 min., kol suminkštės)
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. vanilės ekstrakto
žiupsnelis druskos
50 g juodo šokolado gabaliukų
Patiekimui: ledai, šviežios, šaldytos ar liofilizuotos uogos, riešutai
Gaminimas:
1. Linų sėmenis užpilame 5 šaukštais vandens ir leidžiame pastovėti apie 10 min., kad išbrinktų.
2. Į maisto kombainą sudedame visus ingridientus, išskyrus šokolado gabaliukus, ir sutriname iki vienalytės masės. Jei tešla atrodo per daug tiršta, įpilame 2-3 šaukštus augalinio pieno arba vandens. Įmaišome šokolado gabaliukus.
3. Kepimo indą išklojame kepimo popieriumi, sukrečiame tešlą ir išlyginame paviršių su mentele ar šaukštu. Šauname į iki 180°C įkaitintą orkaitę ir kepame apie 15 min. (pyrago kraštai turi būtų atšokę nuo kepimo formos).
4. Ištraukus iš orkaitės leidžiame jam pilnai atvėsti ir tik tada pjaustome gabalėliais. Laikome sandariame indelyje šaldytuve.
5. Valgyti galime patiekti kartu su ledais, uogomis, riešutais.
6. Skanaus!

Pasidalinkite su draugais!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Perbraukite mėlyną kvadratą į dešinę: *