Burokėlių humusas

Burokėlių humusas yra ryškios gražios  spalvos užkandis, puikiai tinkantis kaip užtepėlė ant sumuštinio, priedas prie salotų.

Šis burokėlių humusas iš esmės yra klasikinio humuso rožinė versija 🙂 . Skirtumas tik toks, kad papildomai dedu virtus arba orkaitėje keptus burokėlius. Kumino prieskonių kartais įberiu, o kartais ir ne. Šį kartą norėjau, kad dominuotų česnako prieskonis (dievinu burokėlio ir česnako draugystę), tad kumino nedėjau. Jei naudoju kuminą, tai beriu 1-2 šaukštelius. Siūlau jums išbandyti abu variantus – su ir be kumino. Man skanu abu variantai.

Pasigamina burokėlių humusas greitai ir lengvai. Viską sumetame į maisto kombainą ar smulkintuvą ir susmulkiname iki vienalytės konsistencijos. Kuo maisto smulkintuvas galingesnis, tuo glotniau ir vientisiau susmulkins. Bet puikiai susismulkina ir ne su tokiais galingais aparatais. Pavyzdžiui, atostogaujant aš su savimi visada vežuosi rankinį smulkintuvą ir jis man visai gerai susmulkina tokio pobūdžio užtepėles. Na ir kas, jei lieka vienas kitas iki galo nesuskaldytas grumstelis, skoniui tai visai netrukdo. Be to, palengvinti smulkintuvui darbą galima įpilus vieną kitą šaukštą skysčio (likusio nuo konservuotų/virtų avinžirnių arba tiesiog vandens).

Dažnai burokėlių humusą gaminu kaip užkandį svečiams. Tikriausiai tai yra vienas mano populiariausių užkandžių vaišinant užsukusius draugus, visiems labai patinka, net ir vaikams (žinoma, jei pavyksta juos įkalbėti paragauti) 🙂 .

Taip pat mėgstu didesnį jo kiekį pasidaryti savaitgalį ir mėgautis juo savaitės bėgyje. Burokėlių humuso panaudojimo būdai begaliniai – tepti ant sumuštinių, dėti į tortilijos vidų, valgyti kartu su daržovių lazdelėmis, salotomis arba tiesiog vieną kabinti šaukšteliu.

Burokėlių humusas
350 g (beveik 2 stikl.) virtų arba konservuotų avinžirnių
2 vidutinio dydžio orkaitėje kepti arba virti burokėliai
3-4 česnako skiltelės
3 v.š. citrinos sulčių
3 v.š. tahini (sezamų pastos)
žiupsnelis druskos ir pipirų
Gaminimas:
1. Visus ingredientus (burokėlius šiek tiek pasmulkiname) sudedame į maisto kombainą ar sulkintuvą/blenderį ir smulkiname iki vientisos masės. Jei masė per sausa ir sunkiai malasi, įpilame kelis šaukštus skysčio, likusio nuo konservuotų ar virtų avinžirnių arba vandens.
2. Paragaujame, ir jeigu reikia, skonį pakoreguojame česnaku, citrinos sultimis ir/arba druska.
3. Skanaus!

Pasidalinkite su draugais!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Perbraukite mėlyną kvadratą į dešinę: *